Diyarbakır dans kursları-breakdance

Yazan: anatolia Kategori: Dans kurslari Etiketler: Yorumlar: 3 Yazı Tarihi:6 Nisan 2016

Anatolia Müzik'ten kareler.

Diyarbakır dans kursları-breakdance

BREAKDANCE NEDİR ?

Sokak dansı olarakta bilinen bir dans türüdür.Breakdans ayrıca breaking, b-boying ve b-girling olarak da adlandırılmaktadır. Dansa ismini veren “break” kelimesinin tam olarak nereden geldiği bilinmemekle birlikte büyük olasılıkla funk müzikte kullanılan “break” teriminden geldiği düşünülmektedir. (Funk’ta “break” ritmin hızlandığı ve dansçıların maharetlerini gösterdiği bölüm olarak adlandırılır.)
   Fotoğraf dansın en önemli parçası kabul edilir ve dansçının bir çeşit imzasıdır. Fotoğrafın temel değeri rakipleri aşağılayıcı, rakiplerle alay edici ve yaratıcı olmasından gelir. Bunun dışında dansçıya freeze dışında ayrıcalık (özellik) kazandıran figürler de olabilir. Örneğin; Crazy Legs (Çılgın Bacaklar), bacaklarını lastik gibi kullandıkları figürleri ile ünlenmişlerdir. Veyahut da, Kip Dee, elleri üzerinde yürüyüp dans etmeyi icat ettiğini iddia etmiştir. Dansın yarışmacı yönü yeni hareketlerin bulunmasına önayak olmuştur. Hatta pek çok breakdansçı buldukları hareketlerin isimleriyle anılmıştır. Yaratıcılık breakdansın ayrılmaz bir parçası olup kişinin kendi tarzını yansıtmasında büyük bir aktördür.

BREAKDANCE IN KİŞİSEL VE FİZİKSEL YARARLARI ; Breakdance öncelikle kişinin kendi özgürlüğünü kendi tarzını yansıtır ve bu kişiye büyük bir yaratıcılık katar. Breakdance sadece bir dans türünü değil bütün dans türlerini içine kapsayabilir. Örneğin; Ruslar kendi kültürlerinde bulunan RUSSİAN STEPS (RUS ADIMLARI)  veya Hindisatanlılar kendi kültürlerinde bulunan  İNDİAN STYLE (HİNDİSTAN TARZI ) nı breakdance uyarlayıp kendi tarzlarını yaratmışlar.Bunun gibi birçok örnek vardır. BREAKDANCE IN FİZİKSEL yararı ise bütün kas gruplarını mükemmel bir şekilde çalıştırıp kendi vücut ağırlığınızla esnek mükemmel bir fiziğe sahip olmanızı sağlar.

Dans kurslarımızdan kareler

Sizden gelen mesajlar.

Comments (3)

 • eda ateş Yanıtla

  breakdance ıcın kayıt yaptıracaz adresı ogreneblrmym ve ucretlımı ?

  22:15 içinde 25 Haziran 2017
 • eda ateş Yanıtla

  breakdance ıcın kayıt yaptıracaz adresı ogreneblrmym ve ucretlımı???

  22:16 içinde 25 Haziran 2017
 • eda ateş Yanıtla

  breakdans ıcn kAYT YAPTRACAKTM ADRES OGRENEBLRMIYM VE UCCRETLIMI?

  22:16 içinde 25 Haziran 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın
X
X