Diyarbakır drama kursları

Yazan: anatolia Kategori: Diğer Kurslar Yorumlar: 0 Yazı Tarihi:29 Ağustos 2017

Anatolia Müzik'ten kareler.

Drama kurslarımız hakkında…

Diyarbakır drama kursları

 

Anne-Baba eğitimi:
Bu kurs bir anne baba eğitim programıdır. Anne- Baba-Çocuk ilişkisi yaratıcı drama ile ele alınır. Kurs boyunca; doğru ve sağlıklı iletişim yolları, iletişim engelleri, karşılıklı dinleme, Anne-Baba tutumu, çatışma ve öfkenin sağlıklı iletilmesi gibi konular işlenecektir.

Yaratıcı Drama:
Öncelikle yaratıcı dramanın amacı çocukları bir gösteriye değil, onları en doğru şekilde hayata hazırlamaktır. Süreç içinde çocuklarla; kendine güven, sosyal beceriler, meslek seçimi yönlendirme çalışmaları, empati kurma ve kendini ifade becerisi, kararlı olma, yaratıcılık becerisi, sorumluluk bilinci, güzel konuşma becerisi (konuşma problemlerinin çözümü), bir topluluğa kolayca dahil olma, karşılaşılan sorunları çözebilme becerisi gibi davranış çalışmaları yapılarak becerilerini farketmeleri ve artırmaları hedeflenir. Yaratıcı dramada eğitim ‘yaparak ve yaşayarak öğrenme’  olarak tanımlanır. Oyunlarla çocukların öğrenme süreçleri kalıcı hale gelir ve algıları gelişir.

Güzel konuşma sanatı ( Diksiyon ):
Bu kursun amacı; öncelikle doğru nefes alma, sesi doğru kullanma tekniğini öğretmek  ve konuşma kusurları ortadan kaldırmaktır. Sonraki aşamada ise, toplum içinde konuşma becerisi, kendini doğru ifade etme becerisi kazandırma hedeflenir.

Drama Dersinin Nasıl İşlendiği

Verilen Yaratıcı Aktif Drama eğitimimizde ısınma,oyun,drama etkinliği ve değerlendirme aşamalarından geçilerek gerçekleşir

 • ISINMA

Fiziksel ısınma,zihinsel ısınma,gruba ısınma ve ortama ısınma ile dramaya giriş yapılır.

 • OYUN

Bilişsel, duyuşsal, devinişsel gelişimine katkıda bulunan en önemli unsurdur.Ayrıca bireyin gelişiminde belirleyici rol oynar.

 • DRAMA ETKİNLİĞİ

Doğaçlama,rol oynama dramatizasyon,pandomim ve oluşum aşamaları içerir.

 • DEĞERLENDİRME

Yaratıcı drama etkinlikleri boyunca gerçekleştirilen rol ve oyunların zihinde yeniden canlandırılması hatırlananlar paralelinde öğrenmelerin pekiştirilmesi amacıyla yapılır.

Drama Dersi 

 • Kursun başlayabilmesi için minimum 6 öğrenciye ihtiyaç vardır. Grup sayısı yeterli sayıya ulaşınca derse başlanır.
 • Dersler haftada 1 gün 1 er ders saati olup her ders saati 55 dk sürmektedir.
 • Drama dersleri Anatolia Sanat Akademisinde Bale ve dans stüdyosunda yapılmaktadır.
 • Drama dersleri 16 hafta(4 ay) boyunca  haftada 1 gün birer saat şeklinde yapılmaktadır. Derslere öğrencilerimizin spor kıyafetleri ve temiz bir ayakkabı ile gelmeleri gerekmektedir.
 • Drama dersleri Nazar Oğul tarafından verilmektedir.                

              Kurs ücretleri ve detayları icin okulumuz ile iletisime gecebilirsiniz.

Drama Kursu

 • -Hayal gücünü,yaratıcılık yeteneklerini ve kendine güveni geliştirir.
 • -Empati ve sorumluluk duygusunu geliştirir.
 • -Yorumlama,konuşma,dinleme ve anlatım becerilerini geliştirir.
 • -Kalıcı ve verimli öğrenmelerin yolunu açar.
 • -Dikkat dağınıklığını önler ve olaylara yoğunlaşmayı sağlar.
 • -Dili doğru etkili ve güzel kullanma becerisi kazandırır.
 • -Katılımcı olma davranışını geliştirir
 • -Eğitim ve öğretimin içinde aktif rol aldırır.
 • -Bağımsız karar verebilme becerilerini geliştirir.
 • -Farklılıklara saygı duyma becerileri geliştirir.
 • -Sanat konusunda duyarlılık kazandırır.
 • -İletişim becerilerini geliştirir.

Anatolia Müzikten kareler.

Sıkça sorulan sorular.

Hafta içi ve hafta sonu mevcut olan ders saatlerimiz içerisinden size uygun olan saati birlikte belirlemekteyiz. Detaylı bilgi için 0412 224 78 77 numaralı telefonu arayıp bilgi alabilir yada bize e-posta gönderebilirsiniz.

Anatolia Müzik haftanın 7 günü 10:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler arasından seçim yapabilirsiniz. Ön başvuru talepleriniz için bize e-posta gönderebilirsiniz.

Özel derslerimiz için telafi hizmetimiz vardır. Toplu derslerde telafi yapılamamaktadır.

Öğrencilerimiz tarafından icra edilen dinletiler ve konserler organize edilmektedir. Etkinliklerimizden fotoğraflar içi tıklayın.

Anatolia Müzik Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumudur. Kurslarımızı başarı ile tamamladığında öğrencilerimiz MEB onaylı sertifika almaktadır. Ayrıca ABRSM (www.abrsm.org) Royal Müzik Akademisi resmi eğitim ve sınav merkezi olan Anatolia Müzik’te tüm dünyada geçerli sertifika programlı kurslarımız mevcuttur. ABRSM hakkında daha fazla bilgi için ABRSM sayfamızı ziyaret edin.

Anatolia Müzik’te eğitim veren tüm öğretmenlerimiz konservatuvar ya da müzik eğitimi bölümlerinden mezun, pedagoji eğitimi almış, deneyimli ve iletişim becerileri üst düzeyde eğitimcilerdir. Öğretmenlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için bize e-posta gönderebilir, bizi arayabilirsiniz (04122247877).

Enstrüman satış mağazamızdan her türlü müzik enstrümanını temin edebilirsiniz. Anatolia Muzik Dans, Yamaha, Kawai, Roland gibi bir çok markanın resmi satış mağazasıdır. Alışverişlerinizi internet satış mağazamız olan www.anatoliamuzikaletleri.com'dan yapabilirsiniz.

Anatolia Müzik Dans, dans stüdyosu, profesyonel ses kayıt ve prova stüdyosu, müzik aletleri satış bölümü, 6 adet müzik sınıfı, kafesi ve bekleme salonu ve soyunma odaları ile tam bir sanat akademisidir. Net 320 m2 kullanım alanında, 50m2 bale ve dans salonu, 15-25 m2  arasında değişen 5 müzik odası, 50 m2 dinlenme ve bekleme bölümü, 55 m2 müzik aletleri satış alanı , 40 m2 stüdyo yer almaktadır. Jenaratör, ücretsiz  fotokopi  ve tüm sınıflarımızda bulunan klimalarımızla modern ve nezih bir ortamda eğitim verilmektedir. Sınıflarımızı, prova ve ses kayıt stüdyosunu ve enstrüman satış bölümünü 3 boyutlu gezmek için tıklayın.

Diğer sorularınız için bize e-posta gönderebilir yada bizi arayabilirsiniz. Anatolia Müzik haftanın her günü 09:00 ve 20:00 arası hizmet vermektedir.

0 412 224 78 77

Sizden gelen mesajlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBizi Arayın
X
X